樨~~Ay€s~~¨¨æ
Hoş Geldiniz...
樨~~Ay€s~~¨¨æ
Hoş Geldiniz...
樨~~Ay€s~~¨¨æ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

樨~~Ay€s~~¨¨æ

hoş geldiniz sefalar getirdiniz... yine bekleriz

AnasayfaAnasayfa  kapıkapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

fıkralar:)

2 posters
YazarMesaj
Ayse.#
aktif üye
aktif üye
Ayse.#

Kova Mesaj Sayısı : 638
Lakap : Lolo xP

fıkralar:) Empty
MesajKonu: fıkralar:)   fıkralar:) EmptyPtsi Ocak 25, 2010 1:42 pm

~~FIKRALAR~~

Karadenizli bir bilim adamı pirelerle deney yapıyor.Pireye
"sıçra" diyor, pire sıçrıyor; "zıpla" diyor, pire zıpliyor. Pirenin
kanatlarını koparıyor ve zıpla diyor.zıplıyor.
Rapor 1:Pire kanatları koparılmış olarak zıpladı.
Bu defa ayaklarını koparıyor ve "zıpla" diyor hareket yok.Bir
daha"zıpla" diyor yine hareket yok.ve adam yazıyor.
Rapor 2:Pirelerin ayakları kopunca kulakları duymuyor.

Temel'le Cemal bir gün uçağa binmişler.Temel aşağı bakıp demiş ki:" Ula Cemal hakikaten insanlar buradan karınca gibi gözüküyor" demiş. Cemal'de "Ula salak Temel daha kalkmadık.Onlar zaten karınca" demiş.

Temel kaldırımda adamın birine sormuş: "Kardeş karşı kaldırım neresi?" diye. Adam şaşırmış ama eliyle de karşı kaldırımı gösterek "orası" demiş. Temel kızmış adama: "Nasıl oluyor yaw orada da soruyorum bu tarafı gösteriyorlar!!!"

Bir gün Temel kamyon alır.Fakat ehliyeti yoktur.Kendine bir şoför alıp yola çıkarlar.Bir kaç saat sonra komyondan garip sesler gelir.Şoför Temel'e komyonun vitesi kırıldı der: Temel sinirlenerek
-Tabiki kırulir yola çiktiğimizden beri habire vitesle oynayir duraysun. der.

Temel avustralyaya devekuşu avlamaya seyahata çıkıyor.Orada malzemelerin hazırlayıp maceraya atılıyor. Bir virajı dönünce bakıyor 10,15 tane devekuşu.hemen arabayı durduruyor silahını doğrultuyor.devekuşları silahı görünce ürkerek kafalarını kuma gömüyorlar.yani kendi akıillarınca saklanıyorlar.Temel etrafa bakıyor.ve kendi kendine sinirli sinirli soruyor:
____ulan nereye gitti bu hayvanlar?

Genc kız dukkana girip sırnasık tezgahtara sordu:
-Su kurdelenin metresi kaca?
Tezgahtar yılıstı:
-Bir opucuk.
-Pekala 10 metre verin.
Tezgahtarın heyecanla sardıgı kurdele paketini aldıktan sonra,genc kız arkasında duran yaslı kadını isaret etti:
-Hesabı babaannem odeyecek.

He-Man bir gun bankaya gitmis ve hesap actırmak istedigini soylemis.

Bankacı kız hesabı kimin adına actırmak istedigini sormus.He-Man cevaplamıs:

GOLGELERIN GUCU ADINA...

Bizim Temel bir trende makinist.Yine bir gun normal seferini yaparken raylarin uzerinde bir cocugun oturdugunu gorur.Birkac defa korna ile ikaz eder.Ama cocuk yerinden bile kipirdamaz. Temel dusunur "cocuga carpsam 1 kisi olecek , treni raydan cikarsam 400 kisi olecek." ve cocuga carpmaya karar verir. Ertesi gun gazetelerde bir haber "Tren kazasi 401 tane olu." Temel kazadan canli kurtulur ve Temele sorarlar "Nasil oldu?" Temel "iste boyle boyle oldu ve bende cocuga carpmaya karar verdim.Ama cocuk raydan cikti".

Adamın biri misafirliğe gitmiş. Akşam olunca haliyle sormuşlar. Bizim odadamı yatarsınız, bebeğin odasında mı, yoksa boş bir odada mı? Adam düşünmüş: Karı-koca nın yanında yatılmaz, bebekte uyanır ağlarsa uykusu kaçacak ben boş odada yatarım demiş, Sabah olunca adam elini yüzünü yıkamış, bir de bakmış çok güzel bir kız adama havlu tutuyor, Adam: - Kızım senin ismin ne?,,,,,diye sormuş. KIZ : - Bebek amcacığım ya sizin isminiz?...
Adam: - Eşşek kızım eşşeeeek.

Temel Net
Temel iş için başvurmuş.
- Önce bilgi testinden geçmen gerek, demişler ve sormuşlar,
- Internet ne demektir?
- İşe ciremedum temektur

Temel Mevta
Temel ölmüş. Mezar taşında şunlar yazılıymış:
"Öleceğim dedum dedum
Inanmadunuz.
N'oldi?"

Temel Dursuna soruyor: -Ula Dursun sen oruclu iken kac hamsi yersun? Dursun: -Valla 100 tane yerum. Temel: -Olur mu ula ilk hamsiyi yediginde orucun bozulur, diger 99'u sayilmaz. Dursun bunu kafaya takiyor. O da yine yolda gordugu Idris'e soruyor: -Ula Idris sen oruclu iken kac hamsi yersun? Idris: -Valla 50 tane falan. Dursun: -Ula 100 tane yeseydun saa birsey anlatacaktum.is.

Temel bir gun bir hazine bulur ve bir tasın altına saklar. Millet anlamasın diye taşın üzerine "bu taşın altında kesinlikle hazine saklı değildir" yazar. Bir kac gun sonra idris oradan gecerken tası gorur yazıyı okur süphelenir taşı kaldırır altındaki hzaineyi bulur ve alır. Taşı tekrar yerine koyar ve taşın üstüne şu yazıyı yazar " Bu taşın altındaki altınları kesinlikle idris almamistur"

Bir gün bir arslan ile tilki bir ağacın gölgesinde oturuyorlarmış.canları sıkılmaya başlamış.o sırada bir tavşan zıplaya zıplaya oradan geçiyormuş.tilkinin aklına hemen bir şeyler gelmiş ve arslana gel şu tavşanı dövelim bizim de canımızın sıkıntısı geçer demiş.arslan ama sebebi olmadan nasıl döveceğiz demiş, tilki senin niye şapkan yok deriz ve döveriz demiş.tavşanı çağırmışlar tilki tavşana senin niye şapkan yok demesi ile arslan ile tilkinin zavallı tavşanı dövmesi bir olmuş.ertesi gün bizim tilki ile arslan yine ağacın altında otururken tavşan oradan geçmek üzereymiş.tilki arslana bakarak gel şunu yine dövelim demiş.arslan bu sefer bahane ne olacak demiş tilki bakkala göndeririz bize bir paket sigara al deriz filitreli alırsa neden filitreli aldın filitresiz alırsa neden filitresiz aldın diye döveriz demiş.arslanın akına yatmış.tavşanı çağırmışlar tilki bize bakkaldan bir paket sigara al demiş tavşan ürkek bir sesle filitrelimi yoksa filitresiz mi diye sormuş.tilki arslana dönerek görüyormusun yine şapkası yok demiş .

Temel ile Idris'in canları sıkılmis ve stadyuma gitmisler. Atletler kosarken aralarında su konusma geçmis: -Ula, bu usaklar niye kosayi? -Biri birinci gelecek, madalya alacak. -Peki öbürleri niye kosayi?

Temel Londra'da otelin birinin odasında kara kara düşünüyor.'ulan' diyor
__Ben asağıdan içki isterken laz olduğum anlaşılır mı acaba? Geçiyor aynanın karşısına ve prova yapıyor....
__Bana bir fvisku,,,,,yok böyle anlarlar
__Bana bir raki......'yok' diyor 'böyle de anlarlar'
__Bana bir bira....Tamam diyor böyle iyi anlamazlar...... Ve aşağıya iniyor Masaya dirseklerini dayıyor ve sesleniyor. Barmen bana bir bira. Barmen Temeli biraz süzdükten sonra soruyor:
__Birader sen laz mısın?
Temel:___uuuy nasıl anladın diyor;
__burası resepsiyon bar karşıda,

Temel bir dostunun evindeki poker partisine davet ediliyor.Soruyorlar kendisine.Poker bilmedigini soyluyor.Ev sahibi temeli yanina cekiyor:
__Bak Temel.Pokerde amac Aslari.Papazlari,Kizlari falan uyumlu olarak biriktirmeye calismaktir.Tum kagitlari Kupa Flos;u keser. Temel meraak ediyor:
__Kupa flos ne demek oluyor?
__Kupa flos cok muthis bir eldir.Kupa 10,kupa vale,kupa kiz,kupa papaz ve kupa aisndan olusur.O eli bulana KARIMI BILE VERIRIM. Neyse geciyorlar bir masaya oyunu seyrederlerken birisinin isi cikiyor Yerine Temeli oturtuyorlar.Kagitlar dagitiliyor.Temel ilk karti aciyor Kupa as.ikinci,kupa kiz,kupa 10,kupa papaz veeee kupa vale. Birinci oyuncun nunda eli iyi olacak ki REST diyor. Ikinci PAS,ucuncu de PAS sira Temelde Temel ev sahibinin kulagina egilip soruyor:
__Ha senun kari hangisidur daa?
__Karsi masada oturan sarisin.. Temel dusunuyor veeee konusuyor:
__Bu da PAS....

Temel cok zengin ayrica prestiji de saglam.Birgun otelin birinin kral dairesinde ummadik birsey oluyor.Temel altina kaciriyor.temel pantolonun fazla kirlenmedigine seviniyor ama corap batmis.Simdi komi'yi cagirsa rezil olacak.en iyisi diyor pencereden asagi atayim.Corabi pencereden sallarken elinden kaciyor ve tavana carpip yere dusuyor.Eyvah.Tavan mahvold Caresiz artik komi'yi cagiriyor.Komi iceri giriyor. Temel:
__Su tavandakini temizle sana bir maasin kadar avans vereyim. Komi cok saskin sekilde cevap veriyor:
__Sen onu oraya nasil yaptigini soyle ben sana iki maasimi vereyim.

Temel'le Dursun kamyona 6 metre yuksekliginde esya yuklemisler.Istanbula goturuyorlar.Giderken 100 metre ileride bir kopru gozlerine carpmis.kopru yuksekligi 4.50 m. belirtilmis.Temel arabayi kopruye 15 metre kala yavaslamis. Dursun etrafa bakmis.Temel'e:
--Temel gazla etrafta polis falan yok.

Simdi efendim bizim Karadenizli vatandaslarimizdan birisi (yani Temel) oldukca siddetli bir ishale yakalanmis ve hastaneye gitmis. Tabii ilk muyaneyi yapan doktor bakmis ve hemen dahiliye bolumune sevketmis. Is bu ya bizimki her nasilsa evraklar karisip dahiliye yerine psikiyatriye yatirilmis. O da ne oldugunu anlamamis ya.. Aradan soyle 1-2 hafta gecince sevki yapan doktor psikiyatri bolumunde bir arkadasini gormeye gitmis. Tam cikiyormus ki bizim Temel orada... - Yahu , demis. Sen ne ariyorsun burada. - Pilmeeeeem. Beni buraya yatirdilar - Eeeee... n'oldu? Ishalin gecti mi bari? - Yok canim. Ayni hizda devam ediyor. Ama artik kafama takmiyorum !

Temel universite sinavina girmis. Her soruda yazı-tura atarak cevapları vermis. Iki saat sonra ogrencilerin cogu sınav kagıdını verip salonu terk etmis, Temel hala yazı tura atiyor. Ogretmen gelmis basına dikilmis: - Temel hepsini yazi tura atıyorsun, hala bitiremedin mi? Temel: - Hocam bir saat once bitirdum. Simdi da cevaplarımı kontrol edeyrum!

Temel binanin altinci katindan düsmüstü. Hemen etrafina bir kalabalik toplandi ve Temel'in üzerine egilip sordular: -Ne oldu? Temel zorlukla konustu: -Vallahi pilmeyrum. Ben de simdu geldum...

Temel oglu kucuk Temel'i uyuz ilacı almak icin eczaneye gonderir.Oglan gitmek istemez.

-Ulan niye citmeysun?

-Uyy,utanayrum da.

-Ne var bunda utanacak,sorarlarsa bu ilacı hediyelik alayrum dersin...

Adamın birinin elinde koltuk yayı, keman yayı, amortisor yayı gibi yaylar varmış. Bunları sırayla ısırıyormuş. Bunu gören arkadaşı meraklanıp ne yaptığını sormuş. Adam da yanıtlamış:
-Yayla lezzet testi.

TEK ASKER
Manevra varmış.Temel elde tüfek yerde yatıyormuş.Komutan gelip sormuş :
-Düşman önden gelirse ne yaparsın Temel?
Temel cevaplamış.Şu yandan, bu yandan, arkadan gelirse, diye tekrar sormuş komutan.Temel bunları da cevaplamış.
Komutan en sonunda :
-Ya düşman tepeden gelirse?deyince.
Temel dayanamamış ve :
-Habu memleketin tek askeru ben miyum komitanum daa!

Doktor hastasını telefonla arar ve hastasına bir kötü birde çok kötü haberi olduğunu söyler. Daha sonrada ilk önce hangisini söylememi istersiniz diye sorar. Hasta ilk önce kötü haberi duymak istediğini söyler. Doktor hastaya "Tahlillerinizi aldım ve ne yazık ki 24 saat ömrünüz kaldı." der. Hasta yıkılmıştır. Doktora sorar "Daha kötü haber ne olabilirki ?"
Doktor "Dünden beri sizi arıyorum ama telefonunuzu daha yeni düşürebildim."

KIZAMIK
Bey, telefonu açıp seslendi :
-Alo...Doktor Bey, bizim oğlan kızamık.
-Biliyorum, dedi doktor, dün sizin eve girip gerekli şeyleri söyledim, kendisini kimseyle temas ettirmeyin ve..
-Ama doktor bey, oğlan hizmetçiyi öpmüş bir kere...
-Ya bu fena işte...Öyleyse hizmetçiyi de karantinaya almalı.
-Doktor bey, bir şey daha var, sonra hizmetçiyi bende öptüm...
-O... İşler çatallaştı, hastalık herhalde size de bulaşmış olmalı.
-Ya..sonra ben karımı öptüm...
-Ne diyorsun be? Öyleyse ben de kızamık olacağım demek...

AMELİYAT YERİ
İki sevgili bir ağacın gölgesinde otururlar.Delikanlının tatlı sözleri arasında bir ara kız sevgilisinin kulağına fısıldar :
-Sevgilim sana apandist ameliyatı olduğum yeri göstereyim.
Delikanlının gözleri parlar.
-Göster canım göster.
Kız eliyle uzak bir yeri göstererek :
-Bak şu ilerde görünen sarı bina var ya, onun üçüncü katı....

Temel uçakla Trabzona gidecekmis.Oturmus bir yere rasgele... Asil yer sahibi gelmis;
- Yer sahibi: Beyfendi burasi benim yerim kalkarmisiniz?
- Temel: Hayir
- Yer sahibi : Beyfendi burasi benim yerim kalkin
- Temel: Hayir
Yer sahibi gider Hostese basvurur.
- Hostes: Beyfendi burasi sizin yeriniz degil kalkarmisiniz lütfen
- Temel: Kalkmam
Hostes çare bulamayinca kaptana basvurur.
- Kaptan: Temelin kulagina bisi fisildar ve Temel gecer Arka tarafa oturur.
Herkes hayret etmis biz bu kadar urastik kalkmadi acaba Kaptan nasil kaldirdi bunu.Dayanamiyorlar Kapatana Soruyorlar;
- Kaptan: Dedim ki Burasi Trabzona Gitmez.

Banu Alkan, eski arabasını satısa çıkarmıs. Araba piyasası zaten

durgun.250 bin kilometredeki külüstüre tek talip bile çıkmamıs..

Savas Ay'a yalvarmıs yakarmıs, "Bana yardım et, ne olur" diye

Dayananamıs Savas, "Sanayide su adrese git. Orda Ahmet ustaya benim

selamımı söyle.. O bu isleri bilir. Kilometre saatini 10 bin kilometreye

ayarlar."Banu gitmis Sanayi Çarsısı'na.. Ahmet usta'yı bulmus. Al takke verkülah,anlasmıslar. Ahmet usta, saati 10 bine ayarlamıs.

Aradan bir hafta geçmis.. Savas Ay, rastlamıs Banu'ya Akmerkez

otoparkında.. Bakmıs aynı külüstürden iniyor. "Ne o hala satamadın

mı?" diye sormus."Deli misin sen?" diye cevap vermis Banu.. "Daha 10 bin

kilometredeki arabamı satar mıyım ben?."
Esra.JH*
aktif üye
aktif üye
Esra.JH*

Balık Mesaj Sayısı : 310
Lakap : Esoş.:D

fıkralar:) Empty
MesajKonu: Geri: fıkralar:)   fıkralar:) EmptyPtsi Ocak 25, 2010 2:48 pm