樨~~Ay€s~~¨¨æ
Hoş Geldiniz...
樨~~Ay€s~~¨¨æ
Hoş Geldiniz...
樨~~Ay€s~~¨¨æ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

樨~~Ay€s~~¨¨æ

hoş geldiniz sefalar getirdiniz... yine bekleriz

AnasayfaAnasayfa  kapıkapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

2.bir röportaj(birkan sokullu)

2 posters
YazarMesaj
Ayse.#
aktif üye
aktif üye
Ayse.#

Kova Mesaj Sayısı : 638
Lakap : Lolo xP

2.bir röportaj(birkan sokullu) Empty
MesajKonu: 2.bir röportaj(birkan sokullu)   2.bir röportaj(birkan sokullu) EmptyC.tesi Mart 13, 2010 10:22 pm

''Hedefim iyi bir oyuncu olmak''

''Elif'' dizisinde rol alan manken Birkan Sokullu kısa zamanda genç kızların gözdesi haline geldi.

atv'nin yeni dizisi 'Elif'te rol alan manken Birkan Sokullu kısa zamanda genç kızların gözdesi haline geldi. İlk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen olumlu tepkiler aldığını belirten Sokullu: "Amacım Türkiye'nin en iyi oyuncuları arasında yer almak" diyor..

atv'nin yeni dizilerinden 'Elif'te Keremcem'in şoförü Mustafa karakterini canlandıran Birkan Sokullu dizi başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen genç kızların sevgilisi oldu. 23 yaşındaki yakışıklı oyuncuya internetteki forumlarda yoğun ilgi var. 'Elif'te ilk kez oyunculuğa soyunan Sokullu 5 yıldır mankenlik ve modellik yapıyor. 2003 yılında 'Best Model Of Turkey'de derecesi de bulunan Sokullu kariyerini oyunculuk üzerine kurmayı hedefliyor. Dolunay Soysert'ten oyunculuk üzerine dersler aldığını belirten Birkan Sokullu "Dizi başladığından beri çevremden çok olumlu tepkiler aldım. Bu benim özgüvenimi arttırdı. Ama elbette ki bu işte daha çok yeniyim ve mutlaka oyunculuğumu geliştirmek için eğitim alacağım" diyor.

* Biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

İstanbul'da doğdum 23 yaşındayım... 10 yıllık profesyonel basketbol geçmişim var. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü'nü bitirdim. 5 yıl önce Öner Evez ile tanıştıktan sonra profesyonel olarak modellik ve fotomodellik yapmaya başladım.

* Dizinin çekimleri nasıl gidiyor? Sete alışabildiniz mi?

Dizide Mustafa karakterini canlandırıyorum. Çekimler hem yorucu hem keyifli geçiyor. Set ortamı benim için yeni o yüzden de elimden geldiğince hızlı bir şekilde uyum sağlamaya çalışıyorum. Profesyonel ve eğlenceli bir ekibimiz var... Dizide beraber çalıştığım oyuncu arkadaşlarım konusunda da şanslıyım. Oyunculuğu çok seviyorum o yüzden de bana her bu soru sorulduğunda düşünmeden çok keyifli diyebiliyorum.

* Çevrenizden gelen tepkiler nasıl?

Çevremden olumlu tepkiler alıyorum. Bu da benim için gurur verici. Bu tabii ki hoşuma gidiyor öz güvenimi arttırıyor. Ama elbette ki iyi bir oyuncu olmak için daha çok çalışmam gerektiğinin bilekşindeyim.

* İlk oyunculuk deneyiminiz sanırım. Daha önce bir yerlerde görmüş müydük sizi?

Evet bu benim ilk oyunculuk deneyimim. Daha önce model ve fotomodel olarak çalıştım. Bunun oyunculuğa yeni başlamış biri için önemli bir avantaj sağladığını düşünüyorum. Kamera karşısında nasıl davranacağım konusunda daha iyi ve daha rahat olmamı sağlıyor.

* Oyunculuk eğitimi aldınız mı peki?

Oyunculuk eğitimimi yaklaşık 2.5 aydır Dolunay Soysert'ten alıyorum. Dizideki oyuncu koçum da kendisi. Beni çok iyi yönlendiriyor. Hedefim oyunculuk okumak bu konuda kendimi geliştirmek. Aslında farkına vardım ki oyunculuk ile ilgili öğrendiğim her şeyle beraber önüme 3 yeni şey daha çıkıyor. Bu uzun bir yolculuk. Ben de kendimi eğitmeliyim.

* İnternetteki forumlarda sizinle ilgili çok güzel yazılar var. Özellikle genç kızlardan oluşan bir hayran kitlesi oluşmuş. Bu durum hoşunuza gidiyor mu?

Hoşuma gitmiyor desem yalan olur. Bu kadar kısa bir süre içerisinde bu tepkileri görmek gerçekten de çok güzel.

* İsminiz Türkiye'nin en iyi gelecek vaat eden mankenlerinden biri olarak anılıyor. Mankenlik ileride de devam edecek mi peki?

Daha önce de dediğim gibi 5 yıldır Öner Evez'in ajansında modellik yapıyorum. 2003 yılında yapılan Best Model Yarışması'nda derecem var. Tabii ki talep geldiği sürece modelliğim devam edecek çünkü bu işi de çok seviyorum.

* Gelecek planlarınızda neler var?

Oyunculuğu seviyorum. Kendimi uzun süredir bunun için yetiştiriyorum. Dediğim gibi daha öğrenmem gereken çok şey var ve oyunculuk kariyerimde daha iyiye gitmek için çok çalışacağım. En iyi oyunculardan biri olarak anılmak isterim.

* Farklı hedefleriniz var mı peki?

Şu anki hedeflerim yaptığım işle ilgili... İyi bir oyuncu olmak yaptığım işlerde başarılı olmak... Bu yönde eğitimlerime de devam etmeyi planlıyorum. Başka bir amacım yok şu sıralar...

* Sizi en çok ne kızdırır?

Yalan söylenmesi... Yalana asla tahammülüm yoktur.

* Sıkıntılı zamanlarda neler yaparsınız?

Köpeğim Ajan'la uzun gezilere çıkarım.

* Hayatla ilgili en büyük korkunuz nedir?

Yalnız kalmaktan çok korkarım.

* Hırslı mısınız?

Evet hırslıyım. Tuttuğunu koparan bir karakterim vardır.

* Kıskandığın ve keşke onun gibi olsaydım dediğin birileri var mı?

Kıskanma olarak değil ama elbette her anlamda örnek aldığım birçok kimse var.

* Bir gününüz genelde nasıl geçiyor?

Bugünlerde zamanımın çoğu dizi setinde geçiyor normal olarak. Boş zaman olmuyor açıkçası... İlk bulduğum fırsatta Dolunay ile çalışma yapıyoruz.

* Hayatınızda pişman olduğunuz bir şey var mı?

Hayatımda yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymam. "Yaşamam gerekiyormuş demek ki" der geçerim...

* Takıntılarınız var mı?

Her insanda olduğu kadar diyebilirim.

* Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız? Aşık olmak nasıl anlaşılır ifade edilir?

Bunu anlatmak çok zor... Aşk duygusallık değil yetenektir bence... Aşk yaşamak ve yaşatmaktır.[i]
ipek*

ipek*

Lakap : ipek boncuğum

MesajKonu: Geri: 2.bir röportaj(birkan sokullu)   2.bir röportaj(birkan sokullu) EmptyCuma Mart 19, 2010 9:09 pm

pff... aşk yaşamak yaşatmakmış düşünceye bk gerçi hepsininki aynı allah onlara akıl fikir versin gerçi hepsini okumadım neler demiş bilemicem ama p.için saol canım
Ayse.#
aktif üye
aktif üye
Ayse.#

Kova Mesaj Sayısı : 638
Lakap : Lolo xP

MesajKonu: Geri: 2.bir röportaj(birkan sokullu)   2.bir röportaj(birkan sokullu) EmptyC.tesi Mart 20, 2010 2:00 pm

okadar laftan sonra birşey deil cnm trip

2.bir röportaj(birkan sokullu)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» röportaj